Krüppel kára

Na začátku roku 2022 padlo rozhodnutí postavit robota pro venkovní soutěže. Venkovních soutěží se sice účastníme už několik roků, ale zatím jen s roboty z Lega nebo Merkuru. Chtěli jsme postavit něco „robustnějšího“. V plánu je jezdit na venkovní soutěže na které už jezdíme, tedy Robote rovně v Písku a dvakrát v Olomouci – Tulák po parku a Olomoucká hřebenovka.

Číst dál

Píšeme knihovnu pro Arduino

Vytváříme knihovny pro rozšíření funkcí desky Arduino. Návod provází čtenáře krok za krokem převodem běžného programu na knihovnu.

Tento dokument vysvětluje, jak vytvořit knihovnu pro Arduino. Začíná sketchem pro blikání Morseovky a vysvětluje, jak převést funkce tohoto programu do knihovny. To umožní jiným uživatelům použít kód, který jste napsali a jednoduše jej aktualizovat, když jej vylepšíte. Nebo také zpřehlednit váš program a rozčlenit jej do logických celků.

Číst dál

Robotika není jen o soutěžích

Fungující kroužky robotiky se těší zájmu dětí od mladšího školního věku, až po středoškoláky. Rozvíjí se zde nejen znalosti při práci s programovacími stavebnicemi, ale také spolupráce mezi sebou, stejně jako samostatnost, logické a analytické myšlení a v neposlední řadě také schopnost prezentovat svoji práci. Malí a mladí programátoři se aktivně účastní výstav a s nimi často spojenými soutěžemi, kde – jak pravidelně informujeme – nezřídka obsazují první místa. Nejsou to ale jen soutěže, kde je možné ukázat, co všechno roboti umí. 

Číst dál